Az Alapítvány neve: Ne Aggódj Alapítvány

Az alapítvány közhasznú tevékenységet végző civil szervezet.

Az alapítvány a közhasznú tevékenységét az alábbi közfeladatokhoz kapcsolódóan végzi:

Szociális, gyermekjóléti, gyermekvédelmi szolgáltatásokat végez Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. tv. 13. § (1) 8, 8a alapján, illetőleg a 23. § (5) 11, 11a alapján.

Közösségi, kulturális hagyományok, értékek ápolását végzi a helyi önkormányzatok és szerveik, a köztársasági megbízottak, valamint egyes centrális alárendeltségű szervek feladat- és hatásköreiről szóló 1991. évi XX. tv. 121. § a) és b) alapján.

Gyermek és ifjúsági sport, a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok sportjának támogatását végzi a sportról szóló 2004. évi I. tv. 49. § c) pontja alapján.

Az Alapítók: 

Hanzély Tibor és Rófusz Attila

Alapítói jogok gyakorlója Rófusz Attila helyett: Hunyadi László

Az Alapítvány célja:

A szociálisan rászoruló személyek, idősek és a nagycsaládosok életkörülményei javításának, valamint a gyermekek és az ifjúság egészséges fejlődésének támogatása.

Az Alapítvány székhelye:

1034 Budapest, Dévai Bíró Mátyás tér 1.

A gyülekezet tagjai, a gyülekezet támogatásának megszervezése érdekében 2012-ben létrehozták a Ne Aggódj Alapítványt, amely a gyülekezet szerteágazó tevékenységei egy részének biztosít megfelelő intézményi keretet.

A Ne Aggódj alapítvány a Dévai Bíró Mátyás téri templomban működő egyházközösség tagjai által létrehozott alapítvány. Dévai Bíró Mátyás a magyar protestantizmus úttörőjeként, a magyar kultúra ápolásáért is sokat tett, hiszen először kezdte leírni a magyar nyelvtan alapjait és magyar nyelven tartotta prédikációit. Erre a hagyományra támaszkodik az egyházközösség és az alapítvány, amikor az evangélikus és magyar kulturális értékek terjesztésén és megóvásán párhuzamosan dolgozik. A Ne Aggódj Alapítvány célja az evangélikus hagyományoknak és értékeknek megfelelően a szociálisan rászoruló személyek és a nagycsaládosok élet körülményei javításának, valamint a gyermekek és az ifjúság egészséges fejlődésének támogatása.

Az alapítvány családi napok, programok, kirándulások szervezésének támogatásával és elősegítésével igyekszik segíteni a nagycsaládosok boldogulását. Hisszük, hogy a közösségi megoldások erejéből fakadó válaszok megoldást nyújthatnak a modern társadalom szociális kihívásaira. Ezt a célt és munkát segítette, hogy a gyülekezet 2012-14 között (több forrásból) 47 mFt értékű épület-felújítást végzett, a megújult 470 nm alapterületű altemplom fogadja be az Alapítvány által szervezett közösségi tevékenységeket és eseményeket: évközi és nyári gyermekfoglalkozások (korcsoportok szerint), keresztyén baba-mama klub, kórus, sportkör, önképzőkör stb.

Az alapítvány további célja a gyermekek és az ifjúság egészséges fejlődésének elősegítése keretében különféle kulturális és sportesemények megvalósításának támogatása, ingyenes korrepetálási, tehetséggondozási lehetőségek szervezésének támogatása. Gyermektáborokat évről évre növekvő gyermeklétszámmal tartunk. 2017-ban már három tábort kellet szerveznünk, a megnövekedett érdeklődés miatt: ez 3*7 napos, napközis tábort jelentett, három korcsoportban.